Kupujesz mieszkanie od dewelopera? Sprawdź ofertę miejsc postojowych

Nabycie nieruchomości od dewelopera zwykle wiąże się również z możliwością kupienia parkingu w garażu podziemnym. Tego typu rozwiązanie jest mimo wszystko niezwykle wygodne i najczęściej nie kosztuje dużo, względem wartości samej nieruchomości. Należy mimo wszystko zwrócić uwagę na szereg podstawowych kwestii, jak rozmiar pola czy jakość zabezpieczeń. Mają ogromne znaczenie podobnie jak sama cena.

Jakość i powierzchnia miejsc postojowych
To ważna rzecz, jaką powinno się wziąć pod uwagę. Rozmiar pola w garażu podziemnym definiuje przede wszystkim jak duży auto będzie można tam zaparkować. Przy standardowych samochodach osobowych nie ma dużych trudności. Większy pojazd wymaga natomiast sporo przestrzeni – wtedy warto idealnie sprawdzić wielkość pola parkingowego (także jego wysokość).

Jakość oznacza tutaj między innymi brak wilgoci. To częsta słabość w przypadku garaży podziemnych. Izolacja przeciw wodna powinna być dobrze zrobiona, by nie ujawniły się przecieki. Jeśli mimo wszystko są, oznacza to, że garaż ma problem z wilgocią. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na wjazd. Musi on być tak zbudowany, by cała woda podczas deszczu nie wpływała do garażu.

Zabezpieczenia – zwróć uwagę na adekwatną ochronę dla własnego pojazdu
Kradzieże, włamania albo wandalizm to ewentualności, które mogą przytrafić się także tobie. Warto więc zwrócić uwagę, jakie funkcje bezpieczeństwa gwarantuje wybrany podziemny parking. Najpopularniejszym rozwiązaniem jest brama wjazdowa zdalnie sterowana jak również stały monitoring. Gwarantuje to pełną ochronę dla twojego auta. Sprzedawca mieszkania decyduje o poziomie bezpieczeństwa – najczęściej nie da się ich zmodyfikować. Warto więc wziąć to pod uwagę jeszcze przed kupnem miejsca parkingowego.

Ceny parkowania w garażu podziemnym
Szczególnie ważną sprawą, która nierzadko decyduje o kupnie miejsca parkingowego, jest cena. Oddziałują na nią najróżniejsze czynniki, jak lokalizacja albo zakres zabezpieczeń. Obecnie wycena takiego parkingu zaczyna się od około 20 tys. złotych. Może dochodzić do nawet dwukrotności tej ceny. Warto często rozważyć wiele propozycji.

Sprawdź także jak wygląda rynek nieruchomości w obecnych czasach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *