Jak dobrać meble w przydomowym gabinecie?

Praca w domu wydaje się być bardzo korzystnym rozwiązaniem, szczególnie jeśli mieszkamy w okolicy, w którym możemy oczekiwać dużego zainteresowania oferowanymi usługami. Dobrym przykładem są przychodnie lekarskie lub weterynaryjne kiedy prowadzący je doktor lub weterynarz rezyduje na przedmieściach. W jaki sposób wyposażyć tego typu gabinet? Nie jest to takie oczywiste jak przyczepienie tabliczki nad drzwiami i zawieszenie fartuszka medycznego na wieszaku.

Kluczową sprawą jest spełnienie wymagań zapisów prawa, odnoszących się do tych spraw. Generalne wymogi dla lokalu znajdują się w art. 22 ustawy z dnia 15 kwietnia 2011 roku o działalności leczniczej. Dowiemy się stamtąd, że na przykład gabinet który nie jest w osobnym budynku musi być odseparowany od pokoi spełniających inne funkcje. Wymóg ten dobrze jest znać jeszcze na etapie planowania budynku. Jeśli natomiast przystosowujemy istniejący lokal, to najprawdopodobniej konieczna będzie większa przebudowa. W gabinecie obowiązkowo muszą być zamontowane umywalka i zlew z ciepłą i zimną wodą. Oprócz tego konieczne są dozowniki z mydłem i środkiem dezynfekcyjnym oraz jednorazowe ręczniczki i dedykowany pojemnik na nie.

Kolejną sprawą jest umeblowanie. Jak każdy prawdziwy gabinet, również ten medyczny winien posiadać biurko i wygodny fotel. Naturalnie pacjent też powinien mieć zapewnione miejsce. W temacie pomieszczenia medycznego będzie to krzesło i leżanka, a w gabinecie u weterynarza – krzesło dla opiekuna i stół dla czworonoga. Środki medyczne najlepiej jest przechowywać w szafkach z przeszklonymi drzwiczkami co pozwoli na łatwy wgląd w ich zawartość. Dobrze jest też tak rozplanować układ wyposażenia aby móc łatwo korzystać z potrzebnych przedmiotów. Półkę z takimi przedmiotami jak gogle ochronne lub maski ochronne na twarz dobrze jest mieć w zasięgu ręki, tak aby nie trzeba było wstawać po nie każdorazowo gdy są potrzebne. Ważne jest też aby całe wyposażenie gabinetu było bezproblemowe do czyszczenia.

W oczywisty sposób, wspomniane zostało jedynie ogólne umeblowanie. Gabinety specjalistyczne: okulistyczne, ortopedyczne czy dentystyczne będą mieć umeblowanie odpowiednie do pełnionej funkcji. Te ostatnie na przykład będą mieć odpowiedni fotel zabiegowy czy specjalny sprzęt jak choćby irygator dentystyczny. Wyposażając gabinet warto zakupić sprzęt wysokiej jakości, który posłuży przez lata. Nie warto ciąć kosztów na sprzęcie, kupując rzeczy firmy ,,krzak”. Jest całkiem prawdopodobne, że choćby irygator Panasonic będzie używany o wiele dłużej niż taniego substytutu jakiejś nieznanej firmy.

Reasumując, urządzenie gabinetu w domku jednorodzinnym jest możliwe, chociaż wymaga analizy w temacie rozkładu pokoi i wyposażenia.

Sprawdź cenę irygatora Panasonic (https://novamed.pl/panasonic-dentalcare-ew1411-irygator-dentystyczny) oraz zobacz ofertę na maski ochronne -> https://novamed.pl/polmaski-ffp2-ffp3/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *