Urządzenie wnętrza: materace lateksowe

Lateks jest szczególnym tworzywem. Zdobywa się go z soku mlecznego, który pochodzi z kauczukowców. Współcześnie potrafimy także wytwarzać sztuczny lateks, który też świetnie funkcjonuje. Ten surowiec zazwyczaj kojarzy nam się z branżą erotyczną, lecz jego możliwości użycia są zdecydowanie szersze i dużo bardziej uniwersalne. W gruncie rzeczy ten materiał okazuje się pomocny w każdej gałęzi biznesu.

Bez wątpienia posiadasz w szufladach rękawiczki lateksowe (ewentualnie – w przypadku uczulenia na lateks – rękawiczki nitrylowe). Ludzie przeważnie używają ich do domowych prac porządkowych bądź do przeróżnych spraw higienicznych. No i rzecz jasna, jest wykorzystywany przez chirurgów, przez tatuażystów i kosmetyczki. A z tego powodu, że ten surowiec ma cechy antyalergiczne i antygrzybiczne. Uosabia świetną zaporę dla rozmaitych drobnoustrojów.

Ale możliwości zastosowania tego tworzywa to nie tylko rękawiczki medyczne. Z tego tworzywa, a dokładniej – z gąbki lateksowej – wyrabia się materace. Poleca się je zwłaszcza alergikom zważywszy na na przytoczone wcześniej cechy lateksu. Nie wchłaniają roztoczy, a do tego idealnie przystosowują się do śpiącej osoby (podobną właściwość mają także rękawiczki lateksowe – są elastyczne, a następnie powracają do poprzedniego stanu). Przez wzgląd na to materace lateksowe to znakomity wybór.

Rękawice lateksowe albo materace z pianki ciągle nie zamykają możliwości przeznaczeń tego tworzywa. Elementy z lateksu albo kauczuku znajdziesz też w oponach. Tak jest, tych z twego auta też. Ale nie tylko! Lateksu używa się również jako powłoki przy lakierowaniu. Funkcjonuje niemal jak lateksowe rękawiczki – chroni warstwę twego auta przed zewnętrznymi czynnikami, a ostatecznie przed zniszczeniami.

Czas na ostatnie wykorzystanie na dziś (aczkolwiek można wymieniać je bez końca!): moda. Spodnie albo spódnice z lateksu nie wiążą się obecnie tylko z filmami pornograficznymi, ale można je nosić także jako codzienny ubiór. Szczególnie widać to w przypadku mody motocyklowej – przylegające jak rękawiczki lateksowe, świecące stroje cudownie się przedstawiają z tymi niezwykłymi pojazdami.

Przy tych wszystkich plusach lateks ma jedną wadę – może wywoływać alergie. Ale to też nie jest wielki problem, dla osób z alergią na ten surowiec wytwarza się np. rękawiczki nitrylowe, które funkcjonują równie skutecznie. Szczęśliwie uczulenie na lateks przytrafia się sporadycznie i można w pełni korzystać z tych właściwości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *