Inspiracje mieszkaniowe dla podróżników

Aranżując mieszkanie, na ogół chcemy, by było „nasze”. Stąd ustawiamy fotografie z rodziną, wystawiamy płyty z z ulubioną muzyką itd. Takie elementy sprawiają, że dom ma niepowtarzalny klimat, a my czujemy, że to nasza przestrzeń. To szczególnie ważne dla globtroterów, którzy większą część czasu przebywają przecież poza domem – w jaki sposób warto zaaranżować mieszkanie, by czuć się w nim u siebie i nie zapominać o swojej pasji?

Klasyczny pomysł to mapy zamiast obrazów. Mapy globu, kontynentów czy regionów – to już zależy od waszych upodobań. Można wybrać mapy aktualne lub rekonstrukcje starych wydań. Dobrze włożyć je w pasujące ramy – nie zakurzą się tak prędko i zachowają piękny wygląd.

Poniektórzy decydują się na namalowanie zarysów globu na głównej ścianie. To również estetyczny koncept. Warto także wykorzystać mapę, na której zaznacza się „zaliczone” miejsca. Może to być zdrapka – po każdej eks[edycji zdrapuje się następne miasto, lecz nadadzą się też magnesy czy po prostu flamastry.

Niezłym konceptem jest wybór zegarów, które wyglądem przypominają kompasy i inne urządzenia odkrywców. A jeśli podróżujecie zawsze tak samo – to pomyślcie też o wykorzystywaniu motywu tego jednego środka lokomocji. Kanapa, która wygląda jak siedzenia w pociągu? Dlaczego nie! Koło sterowe jako zegar? Świetna opcja!

Pomysłów nie brakuje, należy jedynie pozwolić wyobraźni płynąć swobodnie. Nie czekaj!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *