Przydomowy garaż – w jaki sposób można go zaaranżować, gdy akurat nie spełnia swej prymarnej funkcji? Oryginalne pomysły

Garaż jest niewątpliwie mekką każdego entuzjasty samochodów, toteż pewnie u zdecydowanej większości odbiorców niniejszego serwisu jest on pomieszczeniem, w którym przebywa tylko i wyłącznie samochód i względnie parę urządzeń z nim bezpośrednio powiązanych. Bywa wprawdzie, iż w rodzinie nie ma samochodu lub tenże – mimo obecności garażu – z rozlicznych przyczyn przebywa na dworze. Wskazane jest wtedy pogłówkować, aby kreatywnie zużytkować tę ponadprogramową, niezagospodarowaną powierzchnię. Przedstawiamy parę koncepcji.

Twój garaż nie musi być w końcu pomieszczeniem, w którym przechowujemy wszelkiego typu rzeczy, na które ciężko odnaleźć wolne miejsce w innych pomieszczeniach naszego mieszkania. Niekoniecznie jest to także dobre miejsce do przechowywania narzędzi ogrodowych. Te szybko nam garaż zagracą, natomiast w końcu możemy w niedużych pieniądzach zdobyć ładny domek ogrodowy. Takie osobne miejsce nie tylko będzie super się prezentować, lecz pozwoli nam się swobodnie dostać do wszelkich przydatnych urządzeń i mebli ogrodowych – począwszy od kosiarki, przez grabie, po na przykład stół bądź skrzynię ogrodową.

Tak więc nie zachęcamy Was do upychania przedmiotów ogrodowych w garażu, jednakowoż można już całkowicie serio przekalkulować wykorzystanie tej powierzchni jako pokoju letniego. Wystarczy ozdobić ściany jakimś industrialnym, lecz estetycznym i porządnym materiałem – przykładowo imitacją betonu, zakupić jakiś atrakcyjny zestaw mebli i proszę bardzo – otrzymujemy piękne pomieszczenie, w którym schronimy się przed słońcem czy też deszczem, a za jednym zamachem mamy odpowiednią dostępność do ogrodu.

Wysokiej klasy meble tarasowe można bez problemu zdobyć online – z dostawą do mieszkania. Jeżeli rzeczy te będą nieprzerwanie przebywać na dworze, należałoby postawić na technorattan względnie jego imitacje. Jeżeli natomiast na dobre zamieszkają w garażu lub nie przeraża nas ich pielęgnacja – możemy się zdecydować na meble z rattanu – tańsze, o ponadczasowej elegancji. Albo może po prostu jakieś meble ogrodowe drewniane z wyprzedaży? Przy odrobinie szczęścia można ustrzelić naprawdę niesamowite promocje.

Inny znakomity sposób na niebanalne zastosowanie garażu to uczynienie z niego salonu gier albo tzw. męskiej jaskini. To w końcu kapitalne miejsce, żeby zainstalować w nim np. stół do bilarda. Prawdopodobnie żona nie byłaby zachwycona, jeśliby taki zagracił trzy czwarte salonu. W garażu tymczasem to już zupełnie inna sprawa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *