Urządzanie hotelu przyjaznego zwierzakom

Coraz więcej właścicieli moteli zauważa, że ludzie mają ochotę nocować poza domem wraz ze zwierzętami. Jest na to wiele możliwości, jeżdżenie wszelkim środkiem transportu umożliwia zabranie zwierzaczka, a co za tym idzie dla fanów zwierząt nie ma żadnych przeciwwskazań, by wziąć pupila na urlop. Wyklucza to również problem pozostawienia go samemu, z rodziną lub w drogim hotelu dla zwierzaków. Mnogość opiekunów zwierząt myśli: dlaczego kotka lub pieska nie zabrać, jeśli się przecież da?

Wyszukiwanie hostelu dla posiadaczy zwierząt zdaje się być zatem łatwiejsze, ponieważ poszukują oni jedynie z tych miejsc, w jakich mile widziane są zwierzęta. Dobrze się składa, bo więcej i więcej hoteli ma w ofercie pomieszczenia dla ludzi z pupilami, gwarantując jednocześnie doskonałe wyposażenie i idealny wygląd pokoju – beton dekoracyjny na ścianach, fotografie kotów rasowych w ramkach, bez puchatych kanap przypominających zapachem poprzednich rezydentów takiego apartamentu i tym podobne. Hotele tego typu mają także zazwyczaj zapewnione miejsce na spacery ze zwierzakami i coraz częściej także plac wygłupów proponowany zwierzętom. Da się także zastanowić się nad znalezieniem hostelu, w jakim znalazłaby się możliwość zapłacić dodatkowo za pieczę nad zwierzątkiem podczas wyjazdu na wycieczki posiadaczy czworonogów.

W pensjonatach przyjaznych czworonogom da się zazwyczaj wyszukać fryzjera dla psów, miejsca na ich pielęgnację, dedykowane targowiska z akcesoriami dla piesków, kotków i innych zwierząt. Apartamenty w motelach dla czworonogów naturalnie będą wyglądać odmiennie, niż okazałe apartamenty dla ludzi bez zwierząt – nie ma co ukrywać, że czworonogi czasem mogą podgryźć zabytkową tapetę, zatem w jej miejsce ścianki zdobi się betonem dekoracyjnym. Zamiast drogich wykładzin posadzkę pozostawia się bez niczego. Ten sposób jest najzwyczajniej w świecie bardziej dogodny dla właścicieli hotelów i dla wizytujących.

Należy uważać, dlatego że często motele, do których się przyjeżdża, jedynie tolerują przyjazd osób z pupilami, a nie zawsze gwarantują także dla pupili odpowiednie udogodnienia. Do podobnych hoteli poleca się przywieźć z domu miejsce do spania dla zwierzaka, miskę na wodę i jedzenie i pozostałe podobne rzeczy. Warto zatem właściwie zagłębić się w temat podczas wyboru miejsca, do jakiego się pojedzie i dowiedzieć się, w jakim stopniu dany hostel lubi czworonogów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *