Co mieć w pamięci przy odrestaurowywaniu domu weselnego?

Nie ma prostych zasad, mówiących o tym, w jaki sposób musi wyglądać aula weselna. Aby zacząć i po prostu podjąć się remontu sali, która ma stać się w przyszłości otworzona dla pary młodej i ich gości, należy się na temacie przygotowywania przyjęć weselnych chociaż trochę znać.

Jakie stałe elementy muszą na pewno się pojawić? Które ekstra warto dodać, jakie powinny być barwy ścian, czy wmontowane na stałe dekoracje, zawieszone obrazy są perfekcyjnym pomysłem?

Oczywiście na detalach, dotyczących wystroju, można się skupić na samym końcu. Po pierwsze bowiem należy pomyśleć, które fragmenty sali niezbędne są do zorganizowania przyjęcia weselnego. Nie licząc dobrego dostępu do toalet, miło by było, aby nie zabrakło również wyjścia z pomieszczenia na taras. Także rozkład pomieszczenia weselnego zdaje się być szczególnie istotny. Niezbędne oczywiście staje się miejsce, przeznaczone na stoły dla bawiących się na weselu. Najlepiej, by było go tyle, aby nawet gdy przyjdzie większa ilość osób nie było zbyt ciasno. Nie należy usadawiać gości tuż obok siebie, tak, jakby mieli być sardynkami w puszce. Nic na siłę. Lepiej mieć salę, w jakiej pomieści się mniejsza liczba osób, ale za to para młoda, jak i goście, będą zadowoleni.

Następnym niezbędnym elementem zdaje się być spora wolna płaszczyzna przeznaczona do tańczenia. Gdzieś powinna również mieć swoje miejsce orkiestra. Nierzadko pożyteczna bywa również mała scena, na której okazjonalnie orkiestra, różni mówcy lub zaproszony komik będzie miał okazję wystąpić. Nie należy również zapominać o dzieciach, bawiących się najczęściej na weselach. Kącik, w jakim będą mogły się bawić ze swym opiekunem, nie przeszkadzając innym gościom i nie nudząc się, zdaje się być naprawdę istotną rzeczą.

Kiedy już przeanalizuje się skrupulatnie rozkład sali, zastanowi, jakiego rodzaju zamontować światła, efekty specjalne dla tańczących i tak dalej, warto już zacząć myśleć o charakterze, w jakim salę ma ochotę się urządzić. Może będzie to styl klasyczny? Nowoczesny? Czy ściany mają być jasne? Czy może ciemne? Jeśli nie posiada się umiejętności, godnych projektanta, można poprosić specjalistę o poradę. Przecież w nieestetycznie wyremontowanej auli, choćby przy jej najwspanialszym rozłożeniu, ale o okropnym wystroju – nikt nie będzie miał zamiaru się bawić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *