Komu zlecić wykończenie mieszkania?

Kiedy mamy już zakupione wymarzone mieszkanie, należy pomyśleć o jego wykończeni. Jednak komu to zlecić, aby się to opłacało i nie wykończyło nas psychicznie?

Należy się zastanowić nad tym jaki budżet możemy na to przeznaczyć. Jeżeli mamy nieograniczone środki, to bez problemu możemy sobie wynająć ekipę, która urządzi nam mieszkanie pod klucz. Dzięki temu, będziemy mogli skorzystać z bezpłatnej porady architekta, który może nam podpowiedzieć kilka ciekawych rozwiązań. Mamy też wtedy spokój, ponieważ to fachowcy jeżdżą po wszystkie potrzebne materiały oraz braki w trakcie pracy, my nie musimy sobie tym zaprzątać głowy.

Inaczej jest w przypadku kiedy chcemy w ramach oszczędności, samodzielnie – lub z pomocą bliskich wykończyć nasze gniazdko. Wtedy musimy mieć na uwadze to, że nie będziemy w stanie zrobić wszystkiego sami. Trzeba będzie zatrudnić fachowców do poszczególnych zadań, w razie konieczności trzeba będzie uzupełniać braki w materiałach budowlanych. Trzeba też sprawdzić dokładnie kogo zatrudniamy do konkretnego remontu. Rzadko się zdarza mieć w rodzinie specjalistów budowlańców – a nawet jeżeli takowych posiadamy, wiadomo jak to bywa z rodziną – czasami lepiej zapłacić, a z rodziną zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie i zawiesić na jednej z wykończonych ścian w nowym mieszkaniu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *