Jaki kolor do mieszkania?

Jak już zdecydujemy o tym, gdzie zamieszkać oraz jaki rozkład będzie miało nasze gniazdko, warto się zastanowić jak je urządzić. Jedną z ważniejszych kwestii jest kolor. Może się to wydawać śmieszne, ale jest to bardzo ważna decyzja. Każdy chciałby mieć ładne, estetyczne mieszkanie, które będzie cieszyło wzrok. Dlatego też trzeba się zastanowić jakie kolory mają w nim królować.

Musimy też pamiętać, że niektóre połączenia kolorystycznie prezentują się fatalnie. Należy więc wybrać jeden kolor bazowy, który będzie pasował do wszystkiego i wtedy dodawać poszczególne elementy. Warto też wiedzieć, że maksymalna ilość różnych kolorów, która wygląda dobrze to trzy. Nawet przy prostych połączeniach kolorystycznych dodanie czwartego koloru może się okazać katastrofalne w swoich skutkach.

Warto też pamiętać, że każda powierzchnia, na przykład kafelki, czy panele, która ma dodatkowo jakiś wzór, ogranicza nam dobór pozostałych elementów danego wystroju. Nawet jeżeli spodoba nam się jakiś dekor np. do kuchni to warto jest się zastanowić, czy konkretne kafelki będą pasowały do paneli, ścian, czy mebli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *