Trend północny – genialne rozwiązania czy raczej tymczasowa moda?

Charakter skandynawski wywodzi się ze Szwecji, zaś jego twórcą jest mistrz Carl Larsson, który rozpoczął malować jasne akwarele, obrazy z istnienia Szwedów. Ów klucz rozjaśnienia wnętrza nagle się przyjął w północnych również zimnych klimatach. Wnętrza w trendzie skandynawskim są przede wszystkim przejrzyste oraz opanowane przez kolor biały. Kolejna wartość to ich funkcjonalność, wygoda domowników również estetyka. Takie wnętrza nie są zagracone, zarządza nimi minimalizm.

Ściany we wnętrzach skandynawskich są pozbawione ozdób, zasłon i firan. Nic nie pozostaje na przeszkodzie promieniom słonecznym, aby odwiedzić nasze miejsce. Przeważającym kolorem jest odcień biały. Lekkie również białe ściany umożliwiają ponadto ofertę domieszki szarości. Podłoga jest z oryginalnego drewna bądź paneli imitujących owy przedmiot. Również umieją się na niej odnaleźć dodatkowo płytki klinkierowe pomalowane na biało. Te sposoby powiększają optycznie mieszkanie.

skandynawski rozkłada się na trzy ważne nurty: duński, fiński oraz wspomniany już wcześniej styl szwedzki. Styl duński to piękne i łagodne wnętrza, jednak nie pozbawione niecodziennych detali. Bieli często towarzyszą niebieskie bądź żółte wstawki. Charakter fiński to z kolei kanciaste formy i meble ze sklejki. Bieli towarzyszą czerń oraz grafit. Styl szwedzki to przede wszystkie mała grupa dekoracji, drewno również ekologiczne rozwiązania.

Styl skandynawski wygrał w poprzednich latach dużą popularność. Nie ma się temuż z resztą co dziwić, w erze smartfonów i mobilnych komputerów ludzie zatęsknili za przyrodą. Ciepłe barwy oraz zakończenia z drewna bezpośrednio uchylają się do natury. Na posadzce wielokrotnie goszczą deski o szerokich i intensywnych słojach. Jest to nurt chłodny, pomimo częstej obecności kominka. Prostota rozwiązań uwielbia dobre oświetlenie. To w ruchu skandynawskim gra szalenie ważną rolę. Warto zadbać, by wytwarzały jasne światło.

Efektowne skandynawskie mieszkanie ma wiele dodatków, takich jak narzuty, poduszki czy koce. Te nadają się znakomicie do owego zimowego wnętrza. Sprzęty dodatkowo punkty wnętrza są wykonane często z cennej jakości produktów, co przynosi trwałość. Wszelki element jest pomocny również dobrany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *